Basketbola notikumi

1945-1990

1935

1935. gadā “Universitātes Sports” basketbolisti Rūdolfs Jurciņš, Eduards Andersons, Džems Raudziņš, Andrejs Krisons, Edgars Rūja Latvijas vīriešu basketbola izlases pamatsastāvā izcīnīja iespēju pārstāvēt Latviju un kļuva par pirmajiem Eiropas basketbola meistariem Ženēvā notiekošajās I Eiropas meistarsacīkstēs. Šis iespaidīgais sporta notikums ir atspoguļots arī režisora Aigara Graubas 2012. gada mākslas filmā "Sapņu komanda 1935" US sportisti kā atslēgas spēlētāji izlasē ar rezultātu 24:18 finālspēlē pārspēja Spānijas basketbola izlasi un mājup pārveda iegūto diplomu un kausu. Šīs liecības līdz mūsdienām diemžēl nav saglabājušās (pēc Latvijas Sporta muzeja sniegtās informācijas). Tā brīža basketbola spēles noteikumi krietni atšķīrušies no mūsdienu basketbola, tas gan nemazina sasniegtā vērtību, bet niansēs izceļ Universitātes pārstāvju ieguldīto darbu panākuma kaldināšanā.

1991-2018

1995/1998

“Karaļu mačs” ceļojošā kausa izspēle notika starp Latvijas Universitātes un Rīgas Tehniskās Universitātes pārstāvjiem no 1995. līdz 1998. gadam. 24 stundu sportiskais notikums pulcēja studentus un mācībspēkus. Latvijas Universitāte guva uzvaras visos mačos.

08/2017

Basketbolists L. Jaunzems par XXVIX Universiādi:

Universiādi pieņemts uzskatīt par nākamo lielāko sporta pasākumu aiz Olimpiskajām spēlēm, kur spēlē “gandrīz” izlases komandas. Augsts līmenis, smags spēlētāju un treneru kopdarbs un mazliet veiksmes. Kad turp braucām, negaidījām, ka kāpsim uz pjedestāla Taivānas lielākajā arēnā ar 15 000 skatītājiem. LU basketbola sistēmā esmu pavadījis 5 gadus, šeit kļuvu par labu spēlētāju un apguvu citas noderīgas lietas. Nest Latvijas Universitātes vārdu pasaulē ir liels gods un labākais veids, kā pateikties savai Universitātei par tās ieguldījumu manī.

LSM veidotais sižets

08/2018

2018. gada jūlija beigās un augusta sākumā Latvijā norisinājās Eiropas U18 čempionāts basketbolā. LU basketbola sistēmas spēlētāji Adrians Šnipke un Edvards Mežulis, kā arī treneris Gunārs Gailītis Latvijas U18 izlases sastāvā ieguva sudraba godalgu, finālā piekāpjoties Serbijas junioru izlasei.

10/2018

2018. gadā no 3. līdz 7. oktobrim Ķīnas pilsētā Ksiaņā norisinājās FIBA organizēta pirmā U23 Pasaules kausa izcīņa. Latvijas vīriešu 3x3 izlases sastāvā bija LU basketbola sistēmas treneris Edijs Šlesers un spēlētājs Linards Jaunzems. Turnīra laikā Latvijas izlase spēkojās ar Mongolijas un Indonēzijas, Igaunijas un Ungārijas, kā arī Francijas komandām. Finālā neuzvarēta palika vien Krievijas izlase, latvieši piekāpās ar rezultātu 18:21.