Futbola notikumi

1920-1944

1932

Galvenais US konkurents bija ebreju klubs “Hakoah”. Abu komandu cīņa par uzvaru 1. līgā izvērtās par vienu no skandalozākajiem notikumiem Latvijas futbola vēsturē. Trīs reizes notika pārspēles, bet uzvarētājs netika noskaidrots. 1932. gada 11. septembrī “Hakoah” un US aizvadīja jau ceturto spēli. Uz to sapulcējās ap 3000 skatītāju un 70 policistu. Pirmie vārtus tajā guva “Hakoah” futbolisti, taču vēl 1. puslaikā US panāca izlīdzinājumu, bet 2. puslaikā studenti guva arī otros vārtus, taču tiesnesis tos neieskaitīja aizmugures stāvokļa dēļ. Nedaudz vēlāk vārtus guva “Hakoah”, kas aizkaitināja US atbalstītājus, skatītāji izskrēja laukumā un spēle tika pārtraukta, tāpat malā nepalika arī “Hakoah” fani. Policijai izdevās skatītājus no laukuma dabūt nost, un spēli varēja turpināt. Abas komandas spēlēja arvien asāk, un kad pēc kādas sadursmes bija cietis US futbolists, skatītāji vēlreiz devās laukumā, un tiesnešiem nācās spēli pārtraukt jau otro reizi. To tomēr izdevās pabeigt, un “Hakoah” noturēja sev labvēlīgo rezultātu 2-1. Pēc spēles notika vēl trešā saķeršanās starp abu komandu atbalstītājiem. US iesniedza protestu par tiesnešu darbību, taču tas netika pieņemts, un ar pamatīgāko skandālu “Hakoah” kļuva par 1. līgas uzvarētāju, bet US vajadzēja atkārtoti cīnīties par savu vietu 1. līgā.

1937

US futbolisti, sākot ar 1933. gadu, regulāri piedalījās arī akadēmiskajās pasaules meistarsacīkstēs. Labus panākumus izdevās gūt 1937. gadā Parīzē (Francija) Studentu Olimpiādē, kad US futbolisti ieguva trešo vietu. Trijās notikušajās spēlēs Latvijas studentu futbola izlasē vārtus bija guvuši Edgars Klāvs - 3 reizes un Egons Barotājs - 2. Kopumā veiksmīgu turnīru aizvadīja vārtsargs Arvīds Vanags.

1937

Par lielāko US futbolistu panākumu jāuzskata komandas iekļūšana Latvijas kausa izcīņas finālā 1937. gadā. Tā bija pirmā reize, kad sāka izcīnīt iespaidīgo Valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa dāvāto ceļojošo kausu. Kausa vienā pusē bija attēlota futbola spēle, bet otrā pusē vārtos ielidojusi futbola bumba. 78 komandu konkurencē līdz finālam aizkļuva US un “Rīgas futbola kluba” (RFK) komandas. Spēcīgāki tomēr izrādījās RFK futbolisti, kuri svinēja uzvaru ar 2:0. Pēc spēles Kārlis Ulmanis kausu personīgi pasniedza RFK komandas kapteinim ar vārdiem: “Šis kauss lai būtu pamudinājums uzvarētājam arī uz priekšu cīnīties. Bet katrā ziņā tai futbola komandai, kurai gadās nebūt uzvarētājai, lai tas ir pamudinātājs pirms nākamā gadā censties šo kausu saņemt, un tālāk, lai tas ir pamudinājums un atgādinājums visām futbola komandām mūsu zemē, lai mūsu futbola komandas varētu vienmēr pēdējā sacīkstē parādīt, ka arvien pie mums stāv godā pamatnoteikums: sportā uzvar labākais”.

1991-2018

2007

Tradicionālā kopbilde ir kļuvusi par meistarkomandas neatņemamu tradīciju. Pirmajā sezonā 2007. gadā komandas kopbilde uzņemta Olimpiskajā sporta centrā Rīgā, taču, sākot no otrā gada, meistarkomandas foto allaž uzņemts pie LU galvenās ēkas. Nams Raiņa bulvārī 19 ir pirmā LU ēka un viens no tās galvenajiem simboliem. Interesanti, ka fotografēšanās dienā futbolistiem jāierodas ļoti agri no rīta, lai bildi varētu uzņemt. Tas saistīts ar gaismu, tās krišanu, ar transporta kustību.

2007

Visgaidītākais gada notikums “FS Metta/Latvijas Universitāte” komandai ir Futbola skolas gada noslēguma pasākums, kurā satiekas visi mettieši, ģimenes, draugi, līdzjutēji un atbalstītāji. 2017. gadā šis pasākums notika jau divpadsmito gadu pēc kārtas, kļūstot par labu tradīciju. Katru gadu pasākumā tiek apbalvoti Gada treneris, Gada futbolists, kā arī sveikta Metta Gada ģimene, teikts paldies atbalstītājiem.

2012

Futbola cīnītājiem ilgu laiku atmiņā paliks “FS Metta/Latvijas Universitāte” pirmā uzvara Virslīgā, kad ar 4:1 tika pieveikti divkārtējie Latvijas čempioni “Liepājas metalurgs”. Tā bija abu komandu pirmā savstarpējā cīņa. Pirmais puslaiks noslēdzās ar 1:0 “FS Metta/Latvijas Universitāte” labā. Vārtus guva Gatis Kalniņš, 2013. gada Metta Gada futbolists, kurš ar galvu adresēja bumbu vārtos. Otrā puslaikā vārtus guva Māris Savinovs, vēlreiz Gatis Kalniņš, un Kristaps Priedēns. Otrais puslaiks noslēdzās ar 4:1 “FS Metta/Latvijas Universitāte” labā. Mettieši varēja sākt svinēt pirmo uzvaru.

2018

Spēli komentē “FS Metta/Latvijas Universitāte” galvenais treneris Andris Riherts: “Paldies spēlētājiem par viņu izcīnītu uzvaru, stāvot malā nevienu brīdi nešaubījos, ka šodien viņi neko neatdos nevienam laukumā. Skaidrs, ka veiksme mums arī stāvēja blakus, bet laikam bijām pelnījuši - pašatdeve un noskaņošanās bija liela, gan, kad guvām vārtus, gan arī pēc tam. Pēc pirmā puslaika domājām, ka tik daudz reizes bijām vadībā šosezon, un noslēdzām spēli ar negatīvu rezultātu, bet šodien bija pienākusi tā diena, kad mēs uzvaru neatdosim! Paldies līdzjutējiem, kas bija atbraukuši un atbalstīja savu komandu, kā arī paldies par labo atmosfēru stadionā!”

2018

17. novembrī otro spēli par vietu 2019. gada SynotTip Virslīgas čempionātā un pēdējo 2018. gada sezonā aizvadīja “FS Metta/Latvijas Universitāte” komanda, viesos tiekoties ar “SK Super Nova”. “Liels prieks, ka komanda ir palikusi Virslīgā un nākamgad startēs spēcīgāko sabiedrībā. Paldies spēlētājiem, kas ļoti nopietni attiecās pret gaidāmajām spēlēm! Tāpat paldies pretiniekam, kas gatavojās un bija neatlaidīgi, katrā spēlē gribēja gūt vārtus līdz pat spēles pēdējai sekundei. Liels prieks par jaunajiem spēlētājiem, kas sezonas laikā ir progresējuši un debitējuši Virslīgā, tagad viņiem ir liels izaicinājums, lai izdotos savu meistarību pacelt un iet nākamajā līmenī. Laiks sevi pierādīt viņiem ir, un tas ir jādara katru dienu! Paldies visiem!” – komentē spēli “FS Metta/Latvijas Universitāte” galvenais treneris Andris Riherts.