Futbola personības

1920-1944

Roberts Bluķis

(1913-1998)

Roberts Bluķis - LU absolvents. Studēja LU Inženierzinātņu fakultātē (1934 - 1942), to absolvējot ar būvinženiera diplomu. Studēja arī LU Matemātikas fakultātē (1942- 1944). Viens no izcilākajiem latviešu hokejistiem 20. gs. 30. - 40. gados. Kā jau daudzi laikabiedri Roberts Bluķis bija daudzpusīgs sportists, nodarbojās arī ar citiem sporta veidiem. Viņš bija Latvijas čempions basketbolā US sastāvā. Spēlēja arī handbolu, bendiju, futbolu, volejbolu. 1936. gadā Roberts Bluķis bija rezultatīvākais US futbolists. 1937. gadā kopā ar US futbolistiem izcīnīja 3. vietu Studentu Olimpiādē Parīzē (Francija). “Esmu nodarbojies ar daudziem sporta veidiem, bet sirds vienmēr ir piederējusi manam elkam – ledus hokejam,” atmiņās rakstīja Roberts Bluķis.

1991-2018

Andris Riherts

(1981)
Andris Riherts ir Latvijas futbola treneris un bijušais futbolists. Pašreiz ir Virslīgas kluba “FS METTA/Latvijas Universitāte” galvenais treneris un Latvijas futbola izlases trenera palīgs. “Atceros, ka futbolu pirmo reizi ieraudzīju 1988. gadā pa televizoru, kad skatījos Eiropas čempionāta finālturnīru - tieši finālspēli starp Padomju Savienību un Holandi. [..] 1989. gadā izturēju visai lielu atlases konkursu un tiku trenēties “Daugavas” futbola skolā, kur arī viss sākās. Varu piebilst, ka mana trenera karjera sākās jau 15 gadu vecumā, pateicoties Jurim Docenko, kurš mani piesaistīja kā asistentu, līdz ar to no pusaudžu vecuma paralēli spēlēju futbolu un darbojos kā treneris”, par sevi stāsta Andris Riherts.

“FS Metta/Latvijas Universitāte futbola komanda ir ilglaicīgs un stratēģisks projekts. Lai izveidotu konkurētspējīgu komandu un klubu ar tālejošiem mērķiem ir jāiegulda sistemātisks darbs ar profesionālu attieksmi vairāku gadu garumā. [..] Mūsu komandas spēks slēpjas mērķtiecībā un milzīgā pašatdevē, ko spēj paveikt ļoti spēcīgas personības. [..] Jādara viss, lai sasniegtu līmeni, ka spēlētājs varētu spēlēt kādā no pasaules vadošajām līgām un Latvijas nacionālajā valstsvienībā”, uzsver Andris Riherts.

Edgars Vardanjans

(1993)


Edgars Vardanjans ir ilggadējs “FS METTA/Latvijas Universitāte” futbolists, kurš Meistarkomandu pārstāvējis laika posmā no 2009. līdz 2016. gadam. Edgars Vardanjans - 2015. gada METTAs Gada futbolists. Tikai 2016. gadā viņš sakrāja trešo lielāko spēles laiku komandā, un laukumā devās 29 spēlēs, 27 no tām sākot pamatsastāvā. Edgars pierāda, ka ir iespējams iegūt akadēmisko grādu un paralēli mācībām turpināt profesionālo futbolista karjeru, kā arī iekļūt Latvijas nacionālajā izlasē. Edgara gadījums ir lielisks duālās karjeras piemērs citiem sportistiem. 2017. gadā viņš absolvēja LU un debitēja Latvijas valstsvienībā pret Eiropas čempioni Portugāli. Futbolists uzskata, ka debija Latvijas nacionālajā izlasē dod lielu motivāciju strādāt vairāk, lai izdotos nostiprināties valstsvienības sastāvā. “Savā attīstībā īpašu paldies saku savam pirmajam trenerim, futbola skolai Metta un Latvijas Universitātei” – atzīt Edgars Vardanjans.