Slēpošanas notikumi

1920-1944

1936

No Latvijas tramplīnlēkšanā startēja vienīgi Edgars Gruzītis. Tā kā uz lēkšanu ieradās pats Hitlers un viņam laikam vajadzēja speciāli ierādīt vietu, Gruzītim ilgi bija jāgaida un jāsalst. Vēlāk viņš stāstīja, ka esot bažījies, ka tik neapgāztos un nenodarītu latviešiem lielu kaunu. Gaidot pat Tēvreizi noskaitījis. Tas palīdzēja. Gruzītis noturējās.

1945-1990

1962

Starp divām priedēm putenis purināja sarkanu audeklu ar uzrakstu — Starts. Pa tikko pavērtām durvīm iesitas ass sniegs un nežēlīgs aukstums, bet trenere M. Tiro atrauj tās vēl platāk:"Ženij, veikli ārā un sāc iesildīties!" Un tad — starts! Universitātes meitenes spilgti zilās blūzēs un baltās biksēs novietojušās vairāk pa labi. "Tuvojas pirmā braucēja ar 1. numuru" — lietišķi paziņo informators, bet Universitātes meitenes aiz priekiem palecas — Ženija ir pirmā!

1991-2018

1998

Pēc Nagano labākie igauņu sportisti atlaida ar lieliem traukiem, lielām glāzēm. Krievu komandā bija cilvēks (tas nebija oficiāls amats), kura uzdevums bija atbrīvot (novest līdz kondīcijai ar alkoholiskajiem dzērieniem un nolikt gulēt) sportistu, kurš savu darbu ir izdarījis. Vislabāk muskuļi atpūšas tad, kad esi izslēdzies.